top of page

Noworoczny "remanent" w Unleashed

Tradycyjnie podczas ostatniego treningu w roku świętujemy jego zakończenie, bawimy sie w przebieranki z psami (bieg Śnieżynek), próbujemy też uwiecznić się na wspólnej fotografii. Tę najnowszą można podziwiać powyżej (dziękujemy Adzie za ustawienie parametrów i obróbkę).

Skoro już mamy Unleashed "czarno na białym", spróbuję policzyć stany osobo burkowe na dzień 1 stycznia 2014:

Nasi "Boksowi" (3): Agnieszka Kuśmierz, Ania Kułakowska, Robert Bielik

Handlerzy (20): Ania Jaroszek, Ania Krzanowska, Anna M. Radomska, Robert Muszał, Marek Bilski, Malina Błańska, Ada Nowicka, Iza Cupiał, Marta Kowalewska, Alek Puchała, Kuba Olech, Agnieszka Widulińska - Olech, Basia Fazan, Ania P. Radomska, Marcin Dobryłko, Agnieszka Fabryczewska, Anka Bielik, Dorota Ważyńska, Ewa Tul, Bartek Zych

Coach - trener (1): Dariusz Radomski

Psy: (23) Andzia, Bazyl, Buddy, Cookie, Dexter, Didi, Greta, Jinn, Juno, Lula, Mimi, Mo, Piper, Poker, Pongo, Pris, Reksio, Seven, Spy, Ślimak, Stefa, Tora, Zap.

To imponujący zestaw, napawający dumą, ale przede wszystkim dający nadzieję na kontynuację rozwoju projektu "Unleashed".

Patrząc li tylko na osiągnięcia, rok 2013 okazał się pasmem triumfów turniejowych. Nie mniejszą wartość miało jednak to, że stawiliśmy czoła potężnemu kryzysowi wewnątrz grupy "ostając się" w jednym kawałku. Powiedzenie "co cię nie zabije, to cię wzmocni" sprawdziło się po raz kolejny.

Jaki będzie sezon 2014?

Na pewno w niebywałym stopniu "namieszaliśmy" we flyballu europejskim drażniąc czołowe drużyny belgijskie i angielskie. Widzimy, jak intensywnie dokształcają się od Amerykanów (do czego dotąd się nie "zniżali"), dochodzą do nas wieści o kolejnym sportowym height dog'u sprowadzonym z USA. Nasi południowi sąsiedzi planują kilkudniowe seminarium ze Springloadad. Podejrzewamy, że na Mistrzostwa Europy wyślą swoistą reprezentację - "dream team" złożony z najszybszych psów biegających w czeskim flyballu.

To wszystko pokazuje jak trudno będzie powtórzyć zeszłoroczne osiagnięcia, a przecież marzy nam się więcej!

Nie śpimy jednak. Zmieniliśmy metody treningowe w kierunku udoskonalenia techniki pokonywania toru. Powinno nam to dać nie tylko zyski czasowe, ale, co równie ważne, nasze psy powinny dłużej zachowywać świeżość podczas forsownych turniejów. Dorastają nam kolejne utalentowane psy i to pod doświadczonym okiem długoletnich członków drużyny. Przede wszystkim jednak udało nam sie wyzwolić energię współpracy wewnątrz teamu w nienotowanym dotąd stopniu. To jedna z największych zdobyczy Unleashed w minionym sezonie.

DR

Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
bottom of page