top of page

Nabór do Unleashed

Czy wiesz, że mając psa możesz z nim walczyć o tytuły Mistrza Polski, Europy, Mistrza Świata? Ba, zdobywać te tutuły? I to nie indywidualnie, ale w prawdziwej psiej sztafecie, najszybszym drużynowym psim sporcie świata - flyballu.
Kilka naszych fantastycznych psów przechodzi na sportową emeryturę i poszukujemy ich następców. Może dla Ciebie i Twojego psa rozpoczyna się właśnie przygoda życia? 
W Unleashed, tkwimy w tej przygodzie po uszy! Pierwszy krok to...

 

Kurs Flyball w Unleashed


Miejsce 
Jawczyce k/Warszawy - hala flyballowa Unleashed


Czas 
początek 24 listopada
Kurs jest podzielony na 3 etapy, każdy z nich obejmuje 8 spotkań treningowych.
Spotkania treningowe trwają 50 minut i odbywają się w piątki w przedziale czasowym 19.00-22.00 i w niedziele w przedziale 10:00 - 13:00
Etap pierwszy: początek 24 listopada (piątek), koniec 17 grudnia (niedziela)
Etap drugi: początek 5 stycznia (piątek), koniec 28 stycznia (niedziela)
Etap trzeci: początek 2 lutego (piątek), koniec 25 lutego (niedziela)


Organizacja treningów
Spotkanie treningowe odbywa się w grupach złożonych z maksymalnie 4 psów (jednemu psu może towarzyszyć więcej niż 1 osoba).
Jesteśmy w stanie utworzyć maksymalnie 3 grupy, zatem limit zgłoszeń na kurs ustalamy na 12 psów.


Kwalifikacja na kurs
Kandydatów zapraszamy do zgłaszania się za pomocą formularza.
Odezwiemy się po otrzymaniu zgłoszenia.
Z każdym z kandydatów chcemy odbyć niezobowiązujące spotkanie podczas którego poznamy się, pobawimy się z psem i postanowimy, czy 24 listopada chcemy wspólnie rozpocząć flyballową przygodę. 


Opłaty
Koszt udziału w każdym z etapów to 300 PLN, niezależnie od liczby odbytych treningów.

Po każdym z etapów można zrezygnować z uczestnictwa w kursie.


Kogo szukamy? 
Psa z błyskiem w oku gdy zaproponujesz mu zabawę. Musi być jeszcze zdrowy, szczupły

i nie może wykazywać agresji wobec ludzi i innych psów. 
Rasowy? Nierasowy? Kwestia kompletnie drugorzędna, choć nie ukrywamy, jesteśmy dumni z Borysa, najszybszego flyballowego kundelka w Polsce, a może i w Europie. Nie ukrywamy też że w naszych najszybszych składach (czasem obok Borysa) brylują cenione we flyballu miksy sportowe, łączące w sobie szybkość, zaciętość i gotowość do współdziałania z człowiekiem.
Pies powinien mieć wzrost od ok. 30 cm do ok. 60 cm w kłębie, ukończone 6 miesięcy, ale prowadzimy psy już po zakończeniu kwarantanny.


Chętnie przywitamy się: 
- i z Twoim kanapowcem, który może jeszcze nie wie, że ma sportowy talent i serce z zamontowaną turbiną, 
- i z Twoją sportową dumą, psem, który już zadziwiał na psich zawodach, np. dogfrisbee czy coursingach, 
-  z każdym wreszcie innym, jeśli tylko uznasz, że chciałbyś go nam pokazać.
Pies nie musi być po szkoleniach, kursach (np. źle wprowadzone “posłuszeństwo” będzie sporą przeszkodą w postępach). Twój dobry kontakt z psem ma decydującą wartość. Wiele z naszych świetnych psów prowadziliśmy “od zera”. Predyspozycje do flyballu potwierdzimy podczas spotkań, które zaproponujemy po otrzymaniu zgłoszenia


A jeśli już mowa o człowieku, czyli Tobie, najważniejsze, by pies Cię lubił, absolutnie odrzucamy metody awersyjne w szkoleniu. 
Dobrze, jeśli podoba Ci się rywalizacja drużynową, nie unikasz ruchu (tak, biegamy ze swoimi psami!). Powinieneś też być mobilny, treningi mamy pod dachem na matach w Jawczycach, a na trawie w Zielonkach. 
Powinieneś też zdawać sobie sprawę, że jeśli w przyszłości dołączysz do drużyny, będziemy razem jeździć na turnieje. W Polsce jest ich organizowanych kilka, poza tym obowiązkowo uczestniczymy w Mistrzostwach Europy (w dwóch kolejnych latach odbędą się w Belgii), raz na dwa lata w Pucharze Świata (w 2024 w Niemczech), lubimy też turnieje w Czechach


Szkolenie
Podczas szkolenia proponujemy różnego rodzaju zabawy, które w sposób niezauważalny dla psa przemieniają się w uwielbiane przez niego zadanie flyballowe. 
W szkoleniu psa stosujemy najnowsze metody komunikacyjne i motywacyjne.
Naturalną skłonność do zabawy “przekierowujemy” na drużynową rywalizację z innymi psami odbywającą się według ściśle określonych zasad.
Szkoleniem psów w Unleashed zajmuje się wieloletni trener psich sportów Dariusz Radomski. Poprowadził Unleashed do Wicemistrzostwa Europy 2013 i 2016 oraz Mistrzostwa Europy 2014 i 2015). 
Mistrzostwa Europy 2023 ukończyliśmy na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Jesteśmy świeżo upieczonymi Wicemistrzami Polski 2023, a sezon turniejowy zakończyliśmy triumfem w Speed Flyball Cup w Poznaniu. Tam właśnie ustanowiliśmy nowy rekord Klubu 14,82 sek. co daje nam obecnie 45 miejsce (!!!) w rankingu najszybszych klubów w historii światowego flyballu.

Nasz fanpage: https://www.facebook.com/unleashedflyball/
 

 

Unleashed Flyball Team jest klubem zarejestrowanym w Związku Sportu Flyball.

Wszelkie informacje o naszym klubie i flyballu znajdziesz tutaj - unleashed.pl

bottom of page